Що можна вдіяти, якщо вам не хочеться йти на роботу

Небажання йти на роботу має певні причини.

Коли ми були маленькими, то спочатку протестували проти походів до дитячого садка, потім не завжди хотіли йти до школи і іноді прогулювали університет. Дивно, і чому це раптом у дорослому житті ми не завжди біжимо в офіс? Але якщо без жартів, то небажання йти на роботу іноді є настільки сильним, що починає пригнічувати, інформує Ukr.Media.

Деяким людям легко вставати і йти на роботу щодня, але іншим доводиться буквально змушувати себе це робити. Існують різні причини, чому ви, можливо, не хочете працювати, і деякі з них дуже серйозні, і їх важко подолати.

У інших випадках на робочому місці виникають проблеми або крайні терміни, що здатні псувати настрій і відбивати будь-яке бажання йти у те місце, яке раніше вам дуже подобалося.

Що робити, якщо ви ловите себе на думці "не хочу йти на роботу"? Нижче даємо кілька порад, які можуть допомогти.

Визначте причину свого небажання працювати

Усунути проблему вкрай важко, якщо ви не розумієте причину її виникнення. Отже, поставте собі питання: "Чому я не хочу виходити на роботу?" У вас з'явився особливо складний проект, з яким ви не можете впоратися? Вас дратують нові колеги? Ви втомилися від монотонності своїх обов'язків?

Коли у вас буде вільний час, спробуйте знайти тихе місце, щоб подумати про першопричину своєї нелюбові до роботи. Якщо ви зможете звузити коло "підозрюваних", знайти рішення буде набагато легше.

Перевірте своє психічне здоров'я

Іноді причина, через яку ви не хочете йти на роботу, пов'язана з психічним здоров'ям. Проблеми з психічним здоров'ям можуть бути викликані речами, які знаходяться поза нашим контролем.

Якщо ви відчуваєте, що не хочете йти на роботу, і це почуття стає дедалі сильнішим, можливо, прийшов час для обстеження психічного здоров'я і розмови з фахівцем. Психолог дасть вам кілька професійних порад і допоможе розібратися у тому, чому ви відчуваєте себе настільки жахливо.

Дозволивши фахівцеві ставити питання і досліджувати першопричини, ви разом зможете розробити план подолання ваших негативних почуттів стосовно роботи.

Поставте перед собою мету

Ваше небажання йти на роботу може бути пов'язане з тим фактом, що у вас немає поставленої мети, а вона потрібна кожному працівнику. Найцікавіше у постановці цілей полягає у тому, що вони не обов'язково мають бути пов'язаними з роботою.

Якщо ви хочете поставити перед собою мету, яка полегшить вам роботу, можливо, варто подумати про те, чого ви хочете досягти у житті поза стінами офісу. Хочете переробити свою кухню? Мрієте з'їздити на море?

Ці цілі зажадають грошей, а щоб їх заробити, вам доведеться працювати. Іноді постановка цих цілей і робота над їх досягненням можуть допомогти перейти до виконання своїх обов'язків з новим мисленням, мотивацією і рішучістю.

Також добре поставити мету й на робочому місці. Незалежно від того, чи хочете ви отримати підвищення по службі або намагаєтеся побити торішні рекорди продажів, наявність чогось, над чим можна працювати, безумовно, підвищить мотивацію вирушати до офісу вранці.

Візьміть відпустку

Причина, через яку ви не хочете працювати, може бути досить банальною — ви просто перегоріли. Якщо ви працюєте понаднормово або щойно закінчили великий проект, який забрав у вас багато часу і сил, можливо, вам просто потрібна невелика перерва.

Якщо ви не будете відпочивати, то досягнете рівня вигоряння, і тоді більше взагалі не захочете працювати або навіть не зможете це робити. Відпустка не обов'язково має бути тривалою або дорогою. Іноді достатньо взяти вихідний у п'ятницю або понеділок і просто займатися своїми справами три дні поспіль, щоб відчути себе як у відпустці.

Так, після відпустки вам може бути важко вийти на роботу протягом декількох днів, але ви повинні відчути себе відпочилою і готовою до наступного ривка.

Змініть свій розпорядок дня

Дивовижно, наскільки сильно рутина може вплинути на наш день. Багато людей встають, щоб йти на роботу, швидко перекушують і вибігають за двері. Вранці у нас часто зовсім немає часу для себе, і це може створити негативне відчуття, що пов'язане з відходом на роботу. Іноді один з кращих способів виправити це — змінити свій розпорядок дня.

Може здатися божевіллям прокидатися раніше, але це здатне повністю змінити ваш день. Уявіть собі на хвилинку ранок, коли ви прокинулися, потренувалися, подивилися улюблене шоу або почитали цікаву книгу. Після такої неквапливої насолоди приємним заняттям ви можете відчути себе впевненішою і щасливішою. Ви прийдете до офісу, знаючи, що частина вашого дня вже минула саме так, як ви хотіли.

Якщо ви відчуваєте, що щодня приділяєте недостатньо часу особистим потребам, це може бути відмінним приводом переглянути розклад і внести у нього корективи.

Вивчіть свою кваліфікацію та навички

Коли робота стає дійсно нестерпною, і вам не хочеться на неї йти, можливо, прийшов час знайти інше місце. Приділіть деякий час своєму резюме і почніть шукати роботу, що відповідає вашим навичкам і кваліфікації.

Коли ви почнете це робити, то, можливо, зрозумієте, що настав час змінити професію, але ви також можете виявити, що можете знайти більш приємну позицію і за своєю основною спеціальністю.

Також вивчаючи свої навички, є шанс виявити, що у вашій нинішній компанії є посада, яка, на вашу думку, краще відповідає вашим потребам.

Впровадьте систему винагород

Усім подобаються приємні бонуси, і ви можете використати їх, щоб повернути собі бажання ходити на роботу. Спробуйте впровадити систему винагород, яка дозволить вам отримувати "приз" за певну кількість відпрацьованого часу.

Наприклад, якщо ви старанно працювали над важким проектом два тижні поспіль, дозвольте собі витратити деяку суму від зарплати так, як хочете. Якщо ви працюєте понаднормово майже місяць, візьміть один день відгулу, щоб трохи полінуватися. Системи винагороди — це розумний варіант, що допомагає з мотивацією.

Головне, під час створення системи винагород стежте за тим, щоб залишатися у межах свого бюджету. Навіть така проста річ, як похід у кафе на сніданок у п'ятницю, якщо ви щодня ходите на роботу, може бути достатньою нагородою за сумлінну працю.

Зверніться до друзів і членів родини

Один з кращих способів вирішити проблему небажання працювати — поговорити про це зі своїми друзями та родиною. Життя може бути складним, і намагатися впоратися з проблемами поодинці — не дуже гарна ідея. Замість цього поговоріть зі своїми близькими і прислухайтеся до їх пропозицій.

Наприклад, вони можуть запропонувати зустрітися з вами після роботи за вечерею або спільним переглядом фільму, щоб допомогти зробити робочий день менш нудним і важким. Крім того, ви можете виявити, що хтось із знайомих пройшов через ту ж саму ситуацію, що й ви, і він зможе дати поради та рекомендації, якими користувався особисто, щоб подолати небажання ходити на роботу.

Источник