Активісти заблокували трасу між Німеччиною та Польщею — вимагають припинити торгівлю з рф

Активісти з України, Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Великої Британії заблокували у понеділок автомагістраль А2 на польсько-німецькому кордоні, вимагаючи припинення торгівлі країн ЄС з росією.

Вони тримають в руках національні прапори і фотографії загиблих від рук російських загарбників у населених пунктах під Києвом, передає кореспондент Укрінформу.

Активісти закликають німецького канцлера Олафа Шольца “припинити фінансувати воєнні злочини” росії шляхом припинення міжнародної торгівлі з рф.

“Ми, громадяни Німеччини, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії й України вимагаємо від канцлера Німеччини Олафа Шольца повністю припинити торгівлю з росією. Упродовж двох тижнів уряд Німеччини ігнорує наші звернення, тому ми розпочали мирне блокування головної автомагістралі A2, яка з’єднує Польщу й Німеччину”,- наголошують активісти у прес-релізі.

Вони підкреслюють, що хочуть “пробудити совість німецького народу”, адже понад 100 тис. російських солдатів щоденно вбиває українців, більшість росіян підтримує цей злочин, а Німеччина “продовжує торгувати з росією, чим підтримує російську економіку та фактично спонсорує війну”.

Наголошується, що за гроші, які німецькі фірми сплачують як податки в Росії, купуються бомби, ракети й снаряди, якими потім убивають мирних українських людей, дітей.

Активісти заблокували автомагістраль А2 між Німеччиною та Польщею з вимогою припинити торгівлю з рф / Фото: Наталка Панченко

“Припиніть фінансово підтримувати окупантів! Побачте страждання мільйонів українців, які понад місяць живуть у підвалах, ховаючись від російських окупантів”,- наголошують активісти.

Як повідомлялося, активісти вже двічі блокували рух російських та білоруських вантажівок на польсько-білоруському кордоні, аби привернути увагу до неприпустимості торгівлі між ЄС та рф в умовах російської агресії проти України.

За інформацією заступника глави МВС Польщі Мацея Вонсіка, зараз на польсько-білоруському кордоні триває дуже повільна і ретельна перевірка усіх вантажівок, які виїжджають з Польщі до Білорусі. Відтак, час очікування вантажівок на перетин кордону зараз становить 80 годин.

Источник