КНДР заявила про проведення перших навчань з імітацією ядерного контрудару

Північна Корея у понеділок провела перше тактичне навчання, що імітує ядерну контратаку із застосуванням надвеликих реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє північнокорейське державне інформагентство KCNA.

КНДР провела перші військові навчання з імітацією ядерного контрудару/Фото: KCNA

Тренування вперше проходили з задіянням системи комплексного контролю над ядерною зброєю «Курок ядерної зброї» (корейською — Haekbangashoe) та із застосуванням протоколів дій за сигналом «Вулканічна тривога» (Hwasan), який означає найвищий рівень загрози ядерного удару по КНДР.

До навчань залучався артилерійський підрозділ, озброєний РСЗВ надвеликого калібру 600 мм і застосовувалися боєприпаси, які, за твердженням Пхеньяна, можуть оснащуватися тактичними ядерними боєголовками. Така надвелика ракетна система залпового вогню класифікується США і союзниками як балістична ракета малої дальності, здатна уразити цілі на всій території сусідньої Південної Кореї.

У повідомленні KCNA йдеться, що в ході навчань військові здійснили розгортання на бойовій позиції, наведення і бойові стрільби снарядами з імітованими ядерними боєголовками у бік Японського моря та «точно вразили ціль», розташовану на одному з островів на відстані 352 км.

«Навчання… є чітким попереджувальним сигналом для ворогів, оскільки вони проводилися в той час, коли військовий рекет ворогів проти КНДР ведеться із надзвичайно провокаційним і агресивним характером», — заявили у KCNA.

Керував тренуваннями лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який, як ідеться в повідомленні, «високо оцінив високу влучність і точність надвеликих реактивних систем залпового вогню і сказав, що він ніби бачив постріли зі снайперської гвинтівки».

Після маневрів Кім традиційно наголосив на необхідності посилення ключової ролі ядерних сил у всіх аспектах стратегії стримування та ведення війни, постійного вдосконалення тактики та «наказав взяти результати навчання за орієнтир для посилення стратегічних ядерних сил КНДР».

Як повідомляв Укрінформ, Ракетне управління Північної Кореї 19 квітня провело успішні випробування надвеликої боєголовки, призначеної для встановлення на стратегічні крилаті ракети Hwasal-1 Ra-3, і тестовий запуск нової зенітної ракети Pyoljji-1-2.

Источник