На Піку путіна у горах Киргизстану підняли прапор України

На гірській вершині Пік путіна у системі Тянь-Шань у Киргизстані невідомі альпіністи встановили прапор України.

Як передає Укрінформ, відео про це поширюються у соцмережах.

Если в мире существует пик П*тина и украинский флаг, то их встреча неизбежна. Хулиганы какие-то занесли и повесили, понятия не имеем кто😏 pic.twitter.com/CpLSUTYyRd

— Альпинистка С Веткой (@morgon_god) May 24, 2022

«Якщо у світі існує пік П*тіна та український прапор, то їхня зустріч неминуча. Хулігани якісь занесли та повісили, гадки не маємо, хто», – йдеться у записі.

Звірка відеозапису з фотографіями, опублікованими національним інформагентством Киргизстану «Кабар» влітку 2021 року у нотатці «Рятувальники МНС Киргизстану підкорили Пік путіна», дозволяють припустити, що відео справжнє.

Пізніше на тому ж акаунті у Твіттері, який опублікував відео з українським прапором, з'явилося повідомлення про те, що влада Киргизстану готує групу, аби зняти український прапор. «Якнайшвидше хочу повідомити, що нам уже телефонували за консультацією, як пройти на пік (путіна, — ред.) люди, яких відрядили цей (український, — ред.) прапор зняти», — йдеться у твіті.

У грудні 2010 року районна влада Чуйської області Киргизстану запропонувала назвати безіменну гору висотою 4 446 метрів, що височіть на їхній території, ім'ям тодішнього російського прем'єра володимира путіна. Пропозиція районних депутатів була підтримана урядом Киргизстану. 24 грудня 2010 року прем'єр-міністр країни Алмазбек Атамбаєв (пізніше був президентом країни у 2011-2017 рр.) підписав законопроєкт про перейменування. 17 лютого 2011 року парламент Киргизстану схвалив ініціативу уряду.

24 лютого з ініціативи президента росії володимира путіна росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог робить масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст та сіл. ЗСУ, Національна гвардія, сили Територіальної оборони та весь український народ ефективно дають відсіч російським військам та завдають їм великих втрат.

Після початку війни росію було піддано масштабним санкціям з боку світової спільноти.

Источник