В Алмати виявлено місця поховання можливих учасників протестів.
Цю інформацію, поширену державними ЗМІ Казахстану, підтвердили у міській поліції, повідомляє Укрінформ з посиланням на Радіо Азаттик.
"Таємні поховання проводилися для того, щоб ускладнити ідентифікацію учасників заворушень", — заявила офіційний представник департаменту поліції Алмати Салтанат Азірбек.
Водночас у поліції не уточнили точне місцезнаходження поховань. Скільки тіл виявлено, також не повідомляється.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на засіданні Ради колективної безпеки ОДКБ 10 січня заявляв, що протестувальники «нападали вночі на морги, забирали та вивозили тіла», а також забирали тіла «прямо з поля бою».
Начальник департаменту поліції Алмати Канат Таймерденов на брифінгу 16 січня сказав, що у дні надзвичайного стану на міські морги було вчинено сім атак.
Як повідомляв Укрінформ, у Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ, які переросли в масові протести, незважаючи на те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.
Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників у Казахстан.
7 січня президент Казахстану наказав без попередження відкривати по протестувальниках вогонь на ураження.
Міністерство внутрішніх справ Казахстану заявило про затримання 9 900 осіб станом на 11 січня.
За офіційними даними, під час протестів у Казахстані щонайменше 227 людей загинуло.
Генеральна прокуратура Казахстану заявила, що в морги було доставлено тіла 225 загиблих.
19 січня президент Токаєв скасував надзвичайний стан у країні.
Фото: NUR.kz
Залиште відповідь