У Каунасі пройшла Конференція з національної безпеки, на якій вивчався досвід України

У Каунасі 15 листопада відбулася Конференція з питань національної безпеки Литви «Універсальність державної оборони» з українським представництвом. На ній вивчався досвід «тотальної оборони» України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Конференція проходила з ініціативи Литовської спілки стрільців (LSS) та Університету Вітовта Великого під патронатом Президента Литви Гітанаса Науседи. В ній взяли участь високопосадовці литовського уряду, політики, експерти, офіцери та члени академічної спільноти з Литви, Фінляндії, Швеції.

Окремо була представлена Україна – один з керівників Десантно-штурмових військ полковник В’ячеслав Вессер, начальник відділу Головного управління Національної гвардії полковник Костянтин Родюк; представник LSS в Україні Робертас Габулас; бійці Територіальної оборони, які прийшли до неї з мирних професій Юлія Книгницька, Сергій Федоренко; громадська активістка з Маріуполя, організаторка самооборони, а нині викладачка Національного університету оборони Марія Подибайло.

На Конференції були чотири панелі обговорення: «Вплив поточного геополітичного контексту на концепцію тотальної оборони держави»; «Роль громадських та комерційних організацій у тотальній обороні»; «Тотальна оборона: досвід України у війні проти росії»; «Уроки, отримані під час організації територіальної оборони, захисту України».

В Каунасі пройшла Конференція з національної безпеки, на якій вивчався досвід України / Фото: Олег Кудрін

Источник