Кремль відреагував на проблеми з постачанням казахської нафти

Кремль відреагував на проблеми з постачанням казахської нафти

Пєсков не бачить політики у блокуванні нафтопроводу КТК

Дмитро Пєсков вважає за необхідне додаткові контакти «із казахстанськими партнерами».

У Москві не вважають політично мотивованою заяву президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва про необхідність диверсифікації шляхів постачання нафти з країни. Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на брифінгу в четвер, 7 липня.

«Навряд чи це політично мотивовано. Тут треба дуже уважно дивитися», — зазначив представник Кремля.

Пєсков додав, що у Москві стежать за розвитком ситуації, пов’язаної з тимчасовим закриттям за рішенням російського суду нафтопроводу Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), яким експортується казахстанська нафта.

«Ми дійсно читали міркування, що за екологічними параметрами там було ухвалено рішення про призупинення, тому тут, звичайно, будуть потрібні додаткові контакти з нашими казахстанськими партнерами», — констатував Пєсков.

Раніше Токаєв заявив про необхідність диверсифікації шляхів постачання нафти з Казахстану і назвав пріоритетним напрямком Транскаспійський маршрут.

Як відомо, 6 липня Приморський районний суд Новоросійська призупинив на 30 діб діяльність Каспійського трубопровідного консорціуму через порушення плану ліквідації аварійних розливів нафти. КТК подав до суду клопотання про призупинення рішення щодо зупинки провадження компанії.

За два дні до перекриття нафтопроводу президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловив готовність допомогти ЄС подолати нинішню нестачу енергоносіїв. Про це він сказав у телефонній бесіді із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

Нафтопровід КТК — основний експортний маршрут для казахстанської нафти, на нього припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом. Потужність трубопроводу, що йде з Казахстану до Новоросійська, становить 67 млн ​​тонн нафти на рік.

Джерело