Південна Корея продасть США 100 тисяч снарядів для України

Південна Корея вперше продасть Сполученим Штатам артилерійські снаряди калібру 155 мм, які будуть призначені для подальших поставок на потреби українських сил.

Про це йдеться в повідомленні WSJ із посиланням на офіційних представників США, ознайомлених із конфіденційною угодою між Вашингтоном і Сеулом, передає Укрінформ.

«США закуплять 100 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм, які будуть доставлені в Україну»,- йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що цієї кількості буде достатньо для забезпечення артилерійських підрозділів ЗСУ щонайменше на кілька тижнів інтенсивних боїв.

Проведення закупівлі снарядів через Сполучені Штати дозволяє Південній Кореї дотримуватися свого публічного зобов’язання не надсилати летальної військової підтримки Україні. Водночас, у такий спосіб США зможуть забезпечити військову допомогу ЗСУ без суттєвого скорочення власних запасів.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня міністр оборони Південної Кореї Лі Чон Соп здійснив візит до Сполучених Штатів, де зустрівся, зокрема, з главою Пентагону Ллойдом Остіном. За інформацією WSJ, саме тоді сторони досягли принципової домовленості щодо укладення угоди про закупівлю артилерійських снарядів.

Фото: twitter.com/DeptofDefense

Источник