Путін підписав указ про можливість «обміну» заморожених активів

Путін підписав указ про можливість "обміну" заморожених активів

Фото: ТАСС Володимир Путін

Указ прописує порядок продажу зарубіжних цінних паперів, які належать росіянам, іноземцям, зокрема «з недружніх країн», за рахунок коштів, які фактично заблоковані у цих іноземців на рахунках типу С у Росії.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким частина заблокованих у РФ коштів іноземних інвесторів може бути «обміняна» на заморожені активи росіян. Про це повідомляє російська пропагандистська агенція ТАСС.

Повідомлється, що указ прописує порядок продажу зарубіжних цінних паперів, які належать росіянам, іноземцям, зокрема «з недружніх країн», за рахунок коштів, які фактично заблоковані у цих іноземців на рахунках типу С у Росії. Поки що йдеться про обмін активів обсягом до 100 тис. рублів на інвестора.

Умови проведення торгів щодо вчинення відповідних угод встановлюватимуться правкомісією з контролю за іноземними інвестиціями.

Як раніше зазначав міністр фінансів РФ Антон Силуанов, у понад 3,5 млн російських громадян заблоковано активи на суму 1,5 трлн рублів.

Як пояснювали ТАСС у Центробанку, спочатку будуть створені умови для розблокування коштів, насамперед, роздрібних російських інвесторів. Їхні заморожені активи — це, як правило, вкладення в цінні папери.

«Зацікавлені закордонні інвестори зможуть придбати у росіян заблоковані іноземні папери за рахунок коштів із рахунків типу С. Участь у цьому процесі буде добровільною. На першому етапі планується розблокувати рахунки на суму близько 100 млрд рублів, які належать роздрібним інвесторам», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, США запровадили нові санкції проти Росії. Під обмеження потрапили розробник дронів Ланцет, члени уряду РФ, банки, металургійний і гірничодобувний сектори, оборонні закупівлі.

Боррель назвав дату оголошення 12-го пакету санкцій проти РФ

Джерело