Російські загарбники зосереджують основні зусилля на захопленні Маріуполя.
Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці.
За оперативною інформацією, станом на 18:00 7 квітня, ворог продовжує підготовку до наступу на сході України. Загарбники здійснюють перегрупування військ з метою завершення формування наступального угруповання.
«Здійснюють заходи щодо нарощування авіаційної складової та системи управління, продовжують ведення розвідки. Основні зусилля противник зосереджує на захопленні міста Маріуполь, веденні наступу в районі міста Ізюм та спробах прорвати оборону на Донецькому напрямку», — ідеться в повідомленні.
На Південнобузькому напрямку противник намагається не допустити подальшого просування підрозділів Збройних сил України та покращити тактичне положення своїх підрозділів у деяких районах.
На Волинському напрямку існує ймовірність ракетно-бомбових ударів ворога по об’єктах військової та цивільної інфраструктури з території білорусі.
На Поліському напрямку противник активних дій не проводив, підрозділи ворога, що виведені на територію білорусі, здійснюють демонстраційні дії з метою недопущення перекидання підрозділів ЗСУ з указаного району на інші напрямки.
Окремі підрозділи російських окупантів зі складу Східного військового округу та повітряно-десантних військ збройних сил російської федерації, що після відходу з України відновлюють боєздатність та здійснюють перегрупування на території білорусі, ймовірно, будуть направлені для посилення угруповання ворожих військ на Слобожанському напрямку.
На Сіверському напрямку противник завершує проведення перегрупування та відновлення боєздатності підрозділів Центрального військового округу у визначених районах Брянської та Курської областей. Не виключається імовірність подальшого направлення зазначених підрозділів на інші операційні напрямки, зокрема і для ведення бойових дій на Донецькому та Луганському напрямках.
На Слобожанському напрямку ворог проводить активні заходи з нарощування системи управління та зв’язку в інтересах наступального угруповання військ.
В районі Харкова до п’яти батальйонних тактичних груп ворога продовжують блокувати місто та обстрілювати його з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів.
Загарбники також утримують місто Ізюм, намагаються продовжити наступ у напрямку на Слов’янськ та Барвінкове.
На Донецькому і Таврійському напрямках противник продовжує здійснювати вогневий вплив та ведення штурмових дій. Завдає ракетно-бомбових ударів, веде артилерійський вогонь по цивільній інфраструктурі населених пунктів. Порт Бердянськ ворогом використовується для перекидання озброєння, військової техніки та особового складу.
Ворог також активізував зусилля на Сєверодонецькому напрямку. Намагається продовжувати наступ у районах населених пунктів Донецький, Новотошківське і Попасна.
Противник намагався здійснити наступ у районах населених пунктів Мар’їнка, Борівське та Солодке. Спроби наступу успіху не мали.
Імовірно, противник найближчим часом намагатиметься прорвати оборону українських військ у Сєверодонецькому, Авдіївському та Кураховському районах.
На Південнобузькому напрямку противник вів артилерійський вогонь, на окремих напрямках застосовував армійську авіацію. Намагається продовжити наступальні дії у напрямку населеного пункту Олександрівка.
Корабельні угруповання противника в акваторіях Чорного і Азовського морів продовжують виконувати завдання щодо завдання ракетних ударів по території України, ізоляції району ведення бойових дій та ведення розвідки.
«Окупаційна влада продовжує обмежувати права громадян України на тимчасово зайнятих територіях. Так, у Запорізькій області російські окупанти заборонили виїзд особам чоловічої статі у бік підконтрольної Українській владі території. Також фіксується зростання дефіциту товарів першої необхідності, особливо продовольчих, що в подальшому може призвести до ускладнення гуманітарної ситуації в зайнятому російськими окупантами регіоні», — поінформували у Генштабі ЗСУ.
Сили оборони України, завдаючи втрат, продовжують відтісняти ворога та звільняти тимчасово захоплені території на окремих напрямках.
Як повідомляв Укрінформ, бойові втрати російських військових, станом на 7 квітня, орієнтовно становлять 18 900 осіб.
Фото: AA
Залиште відповідь