США перекрили канал відмивання грошей російськими олігархами

США перекрили канал відмивання грошей російськими олігархами

США ввели санкції проти росіянки Катерини Жданової

Вашингтон ввів санкції проти росіянки, яка допомагала російським елітам та кіберзлочинцям обходити санкції.

Влада США ввела санкції проти громадянки РФ Катерини Жданової та її рахунків на криптовалютних біржах. За допомогою них вона допомагала російським олігархам і кіберзлочинцям переміщати за кордон сотні мільйонів доларів, повідомили у Міністерстві фінансів США.

Зазначається, що санкції проти Жданової відповідають зобов’язанням G7 по боротьбі з ухиленням від санкцій і закриттям лазівок, що дозволяють російській державі, її елітам, довіреним особам і олігархам використовувати віртуальну валюту для нівелювання впливу міжнародних санкцій.

«Через таких ключових посередників, як Жданова, російські еліти, групи, що займаються розсилкою програм-здирників, та інші незаконні суб’єкти намагалися обійти американські та міжнародні санкції, зокрема, за допомогою віртуальної валюти», — заявив заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом і фінансової розвідки Брайан Нельсон.

За даними відомства, у березні минулого року Жданова допомогла російському клієнту приховати джерело свого багатства, щоб переказати понад 2,3 млн доларів до Західної Європи обманним шляхом через шахрайський інвестиційний рахунок і операцію з придбання нерухомості. В іншому випадку вона допомогла російському олігарху перевести понад 100 млн доларів в ОАЕ.

Нагадаємо, 2 листопада США запровадили нові санкції проти Росії. Під нові обмеження потрапили розробник дронів Ланцет, члени уряду РФ, банки, металургійний і гірничодобувний сектори, оборонні закупівлі.

Раніше ЗМІ повідомили, що наступного тижня Єврокомісія представить пропозиції щодо нового пакету санкцій проти Росії.

Джерело