В ООН заявили, що в Росії значно погіршилася ситуація з правами людини

В ООН заявили, що в Росії значно погіршилася ситуація з правами людини

Фото: Getty Images ООН помітила, що в Росії свавільно застосовують різноманітні адміністративні санкції проти інакомислячих

Рада з прав людини вперше за 16 років свого існування отримала мандат на перевірку дотримання прав країни-члена, що займає постійні місця в Раді Безпеки.

Ситуація з правами людини в РФ значно погіршилася з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Про це повідомляє Reuters з посиланням на копію доповіді ООН.

«Російська влада серйозно обмежила свободу об’єднань, мирних зібрань і вираження поглядів, як онлайн, так і офлайн, а також фундаментально підірвала незалежність судової влади і гарантії справедливого судового розгляду», — мовиться в повідомленні.

У Росії свавільно застосовують різноманітні адміністративні санкції проти інакомислячих. Крім того, проти мирних протестувальників використовується сила.

Ця доповідь — перший випадок, коли Рада з прав людини за 16 років свого існування, отримала мандат на перевірку дотримання прав одного з членів так званої «п’ятірки», що займають постійні місця в Раді Безпеки.

Нагадаємо, високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Росія війною проти України нехтує статутом ООН.

Україна в ООН закликала до жорстких санкцій проти Росії за «вибори»

Джерело