Видобуток нафти на Сахаліні через санкції впав у десятки разів

Видобуток нафти на Сахаліні через санкції впав у десятки разів

Фото: Getty Images У РФ оцінили проблеми від скорочення видобутку нафти

Доходи регіону скоротяться більш як на чверть. Простої також погіршать показники родовищ.

Видобуток нафти на російському проекті Сахалін-1 скоротився у 22 рази через санкції. Тепер він становить 10 тисяч барелів на добу. Про це у четвер, 7 липня, заявив віце-прем’єр — повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв, повідомляє Інтерфакс.

За словами Трутнєва, різке скорочення видобутку нафти позначилося на стані економіки не лише Сахалінської області, а й на всьому Далекому Сході та Росії загалом.

«Недоотримано буде (до бюджету Сахалінської області — ред.) у 2023 році до 38 млрд рублів. Це 26% від рівня власних доходів регіону у 2022 році», — сказав Трутнєв.

За його словами, через простої виникають не лише бюджетні збитки, а й погіршення характеристик родовищ. Це надалі вплине на зниження коефіцієнта від нафтовіддачі.

«Це означає, що велика кількість нафти залишиться у пластах», — пояснив повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі.

Трутнєв також прокоментував відхід іноземних партнерів із сахалінських проектів. Він зазначив, що збереження режиму УРП (угода про розподіл продукції) має важливе значення для бюджету Сахалінської області.

Раніше повідомлялося, що США хочуть опустити вартість нафти РФ удвічі. Якщо домовленості буде досягнуто, то Росії доведеться продавати свою нафту по $40-60 за барель.

Раніше президент США Джо Байден пообіцяв «величезні проблеми» для нафти із РФ. США та їхні союзники не надаватимуть страхування російським танкерам, які перевозять нафту. Це завадить транспортуванню цього енергоресурсу.

Джерело