У РФ легалізували паралельний імпорт

Закритий через санкції магазин Chanel у торговому центрі Москви

Держдума дозволила до кінця 2022 року ввозити до Російської Федерації товари без згоди правовласників.

Державна Дума РФ прийняла у другому читанні та у цілому закон про можливість ввезення в країну товарів без згоди правовласників. Про це 21 червня повідомило агентство Інтерфакс.

Зазначається, що документ було внесено на розгляд уряду у травні. Йдеться про оригінальну продукцію, введену в обіг за кордоном. Норма діє лише у 2022 році.

Згідно з ухваленим законом, не є порушенням використання результатів інтелектуальної діяльності, виражених у товарах (групах товарів), перелік яких встановлюється урядом, а також не є порушенням використання засобів індивідуалізації, якими такі товари марковані.

Закон набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Раніше Міністерство промисловості та торгівлі РФ затвердило широкий перелік товарів, які можна ввозити до РФ без згоди правовласників. До списку потрапили парфумерія, одяг та взуття, годинники, меблі, папір, техніка, транспорт, електроніка, метали, паливо.

Також у нього включили продукцію багатьох брендів, зокрема: техніку Apple і Samsung, автомобілі Chevrolet, Mitsubishi, Renault, Tesla, Toyota.

Нагадаємо, після воєнного вторгнення РФ в Україну багато іноземних брендів призупинили постачання своєї продукції до країни, або вивели бізнес.

Джерело