Українофоб із стажем. Про що говорив Жириновський

Українофоб із стажем. Про що говорив Жириновський

Помер Володимир Жириновський

Перед смертю Володимир Жириновський відкрито закликав до бомбардувань України і передрікав вторгнення Росії в нашу країну.

  Лідер російської партії ЛДПР Володимир Жириновський помер у віці 75 років. Вперше про його смерть повідомили 25 березня, але тоді в Держдумі спростували цю інформацію. Тепер все підтвердили офіційно.   10 лютого стало відомо, що Жириновський заразився коронавірусом, хоча стверджував, що зробив вісім щеплень різними російськими вакцинами.   Жириновського називали «політичним клоуном» і державником-великоросом, популістом і антизахідником, євреєм і антисемітом, женоненависником і улюбленцем жіночого електорату. Одні його висміювали і зневажали, інші — захоплювалися ним.   Незмінною в Жириновського завжди була ненависть до України, якій він постійно пророкував розвал.     Анонс вторгнення   Наприкінці грудня 2021 року Жириновський закликав до бомбардування України в новорічну ніч і заявив, що якби він обіймав посаду президента країни, то, не сумніваючись, віддав би такий наказ. «Години о 4 ранку, коли вже всі підшофе», — додав він.   Виступаючи із трибуни Держдуми 27 грудня 2021 року, Жириновський фактично визнав, що РФ давно готувала повномасштабну війну з Україною. Він звернувся до України так: «Відмовляєтесь (виконувати вимоги РФ) – тоді ми можемо прийняти іншу програму. А яку — ви відчуєте о 4-й годині ранку 22 лютого (вторгнення почалося 24 лютого, на два дні помилився). Я хотів би, щоб 2022 рік був роком мирним, але я кажу правду. Це буде рік не мирний! Це буде рік, коли нарешті Росія стане великою країною, і всі мають заткнутися та поважати нашу країну», — заявив Жириновський.   При цьому батько Жириновського Вольф Ісаакович Едельштейн був родом з Костополя Рівненської області, а дід мав деревообробне підприємство в цьому місті.     Пропонував розділ   Втім, антиукраїнськими заявами Жириновський вирізнявся і до 2014 року. «Ніколи в історії не було Української держави…», — говорив він під час виступу в Держдумі РФ ще у 1998 році.   У березні 2014 року Жириновський надіслав урядам Польщі, Угорщини і Румунії пропозицію розділити Україну на частини разом з Росією. Він запропонував «провести референдум», щоб до Польщі приєднати п’ять українських областей: Волинську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську і Рівненську. До Румунії та Угорщини Жириновський запропонував приєднати Чернівецьку і Закарпатську області. Україною, за його планом, мала залишатися тільки центральна частина країни.   У травні 2014 року Жириновський відправив у Луганськ бойовикам власний джип.  

Українофоб із стажем. Про що говорив Жириновський

EPA     Жириновський про Росію та Захід   «Нехай курить наш народ! Курити і пити кожен день усім — це єдиний порятунок, щоб менше було самогубств. Кинуть курити — усі вішатимуться».   «Чьо не смієтеся? Не смішно? Не зрозуміли, так? Це Росія!»   «Від чого корови шаленіють? Від британської демократії».   «Британія — це найпідліше і найпідступніше, що є у світовій політиці».   «Локальні війни будуть. Непотрібно думати про якийсь світовий уряд, закуліси, комусь щось віддати. Навпаки, всі розійдуться, і кожен варитиметься у власному котлі. І НАТО розійдеться, і Євросоюз. Британія вже пішла. Америка піде в самоізоляцію, Америці ніяка війна не потрібна, вони вже все отримали, навіщо їм війна?»   «Диктатура — ​​це закреп. Демократія — пронос. Обирайте, що вам більше подобається».     Стан і орієнтація   Партію ЛДПР і навіть місце в президії Держдуми Жириновський передав своєму синові Ігорю Лебедєву.   За даними російських журналістів, Жириновський та Лебедєв фактично перетворили ЛДПР на бізнес-проект. Партія не лише отримала з держбюджету 3,5 млрд рублів у 2013—2017 роках, а й на третину складається з так званих «комерційних» депутатів, які одержують мандати в обмін на грошові внески чи допомогу партії. Місце у федеральному списку Ліберально-демократичної партії на виборах у Держдуму може коштувати від 100 до 400 млн рублів, стверджує видання Проект і посилається на джерела в уряді і Держдумі.   Серед майна, яким володіє сім’я Жириновського, за даними Проекту:  

 • 19 квартир в елітному селищі у Москві загальною площею 6,8 тис. кв. м, вартість — близько $41,8 млн;
 • тризірковий готель Azuline Hotel-Apartamento Rosamar на Ібіці (Іспанія);
 • будинок у 802,5 кв. м у Москві, який використовується під хостел Nereus;
 • готель Acta Azul у Барселоні (Іспанія);
 • кілька офісних приміщень у центрі Барселони загальною площею 436 кв. м;
 • п’ять будинків і квартир в Аліканте (Іспанія);
 • вілла вартістю 1,3 млн євро на території 1461 кв. м в Альтеа (Іспанія);
 • квартира площею 83 кв. м вартістю 200 тис. євро у Бенідормі (Іспанія);
 • три квартири загальною площею 178,7 кв. м вартістю близько 551 тис. євро в Бенідормі (Іспанія);
 • нерухомість у хмарочосах Кутузовська рів’єра в Москві площею 117 кв. м вартістю від $719 тис. до $1,1 млн;
 • квартира площею 195,7 кв. м на Тверській вулиці в Москві (квартира такого метражу в цьому будинку продається за $2,5 млн;
 • два нежитлових приміщення загальною площею 873,5 кв. м у центрі Сочі;
 • 10 автомобілів – один Bentley Continental і дев’ять Mercedes-Benz S-класу, включаючи п’ять Maybach;
 • п’ять апартаментів на 54-62 поверхах веж Місто столиць Москви-сіті. Загальна площа апартаментів – 1104,6 кв. м, а приблизна загальна вартість — $9,4 млн;
 • кілька ділянок загальним розміром трохи менше чотирьох футбольних полів вартістю $17 млн ​​у Підмосков’ї;
 • 30 соток з будівлями, ще шість — в оренді вартістю $2 млн у Підмосков’ї.

    «Звідки у мене Maybach? Звідки, звідки — з Німеччини!» — відповів Жириновський на всі претензії.   У березні 2018 року кореспондент телеканалу Дождь Ренат Давлетгільдєєв, який є відкритим геєм, звинуватив Жириновського в харасменті.   “Я ніколи не приховував історію про те, як після фіналу конкурсу Міс Росія, який проводив Рустам Таріко у Гостинному дворі, мене за руки намагалися вивести з будівлі помічники Жириновського і відвезти з ним до корпоративної сауни ЛДПР, а сам він поки давав невелике інтерв’ю, лапав за дупу так, що руки тряслися з диктофоном”, — заявив він.   Пізніше журналіст повторив ці звинувачення, зокрема в ефірі Дождя та Радіо Свобода.  

Джерело