Ми зробили добірку маленьких кулінарних хитрощів, які стануть в нагоді, якщо ви хочете смачно приготувати морепродукти.
Креветки, кальмари, мідії, каракатиці і восьминоги… скільки можливостей в умілих руках таять всі ці морепродукти. З ними виходять чудові пасти, піци і лазаньї. Вони прикрасять будь-який стіл в тушкованому або запеченому вигляді, доповнять салати. Нарешті, просто стануть відмінною закускою до пива…
На жаль, в наших магазинах не знайдеш свіжих морепродуктів, ми з вами не в Італії чи Греції. У гонитві за свіжиною повезти може тільки жителям приморських районів. Всім іншим доводиться задовольнятися пакетами з замороженими і найчастіше вже відвареними креветками і мідіями, інформує Ukr.Media.
Їх теж можна смачно приготувати, головне правильно розморозити і не переварити-пережарити, інакше смачний продукт перетвориться в гумову погань. Уникнути цього допоможуть 20 простих порад.
Як вибрати
1. Якщо купуєте живих молюсків, то стулки у них повинні бути закриті. При розтині раковини повинно бути видно, як м'язи стискаються. Свіжі морепродукти потрібно обов'язково понюхати і купувати тільки ті, що добре пахнуть морем і трохи рибою.
2. Якщо ви купили заморожені морепродукти, то їх потрібно понюхати після розморожування. Вони повинні пахнути свіжістю моря. Якщо є неприємний запах, то вживати в їжу їх не рекомендується.
Важливо! Морепродуктами можна дуже сильно отруїтися, тому треба бути уважними при виборі і перед приготуванням. Якщо продукт викликає найменші сумніви — відразу викидати, не шкодувати.
Підготовка
3. Креветки і мідії краще розморожувати поступово в холодильнику. А кальмарів треба залити холодною підсоленою водою.
Зберігання
4. Свіжоморожені (сірі) креветки не зберігаються довго навіть в морозилці. Їх можна потримати там не більше тижня, так що купувати такі креветки потрібно незадовго до приготування.
Як відварити
5. Живих раків і креветок потрібно опускати в уже киплячу підсолену воду.
6. Велика частина морепродуктів, які ми купуємо, вже відварені, після чого заморожені. Їх не потрібно відварювати ще раз. Необхідно тільки розморозити і прогріти в дуже гарячій воді, яку до кипіння доводити не потрібно.
7. Сірі креветки — сирі. Їх потрібно відварювати в киплячій воді протягом 3-4 хвилин.
8. М'ясо кальмарів готується дуже швидко, його важливо не переварити, інакше воно стане «гумовим». Але якщо все ж це сталося, то кальмарів потрібно протушити в невеликій кількості бульйону хвилин 20. М'ясо знову стане м'яким.
Смажити
9. Перед смаженням будь-які морепродукти треба розморозити. Воду злити. Якщо розморожувати на сковороді, то морепродукти дадуть багато води, вона не витопиться. І морепродукти вийдуть гумовими, не тушкованими і не смаженими.
10. Відмінно відтіняє морепродукти смак нерафінованої кокосової олії, сильно розігрітої з часником, дрібкою кориці і перцем. Але смак її специфічний — на любителя.
Зробити ніжніше
11. М'ясо креветок в панцирі буде дуже ніжним, якщо їх не відварювати у воді, а приготувати на пару. Середні креветки готуються 5 хвилин.
12. Ще один хороший спосіб — запікання або тушкування в соусі. Як соус підійдуть вершки, томати з додаванням трав або часнику.
Прибрати запах
13. У великих креветок обов'язково треба видалити чорну кишкову вену, інакше вона додасть м'ясу неприємний смак.
14. Дрібно нарізаний часник, доданий при обсмажуванні, прибере сильний запах морепродуктів, зробить морський запах більш вишуканим.
15. Сильний запах може прибрати столова ложка горілки, додана при запіканні морепродуктів в духовці.
Восьминіг
16. Восьминога потрібно розморозити, злегка відбити дерев'яним молотком і довго варити. Тоді він стане м'яким.
17. Як наслідок: не потрібно купувати коктейль з морепродуктів, в якому є восьминіг. Оскільки практично всі морепродукти варяться дуже швидко, а восьминіг — довго.
З чим поєднувати
18. Найкращі супроводжуючі для морепродуктів — біле вино і лимон.
19. При відварюванні можна додати в бульйон трохи чорного перцю горошком і лавровий листочок. Не завадить і лимонна цедра.
Як їсти
20. Всі морепродукти чистять руками. У випадках з твердопанцирними кухарі допомагають собі міцним ножем. Обов'язково до морепродуктів в панцирі для обмивання пальців подається піала з водою, в якій плаває лимон.
Залиште відповідь