Євген Комаровський розповів, як лікувати Омікрон удома: багато пити та по можливості ходити- Коронавірус

Євген Комаровський розповів, як лікувати Омікрон удома: багато пити та по можливості ходити- Коронавірус

Фото: кадр з youtube.com/watch?v=-FZCPiQx_-k&t=1s

Бушуючий у світі та Україні штам коронавірусу « Омікрон » у домашніх умовах лікувати можна, проте тим, хто не входить до групи ризику та не відзначають сильного погіршення здоров’я. Жодних «серйозних препаратів» та антибіотиків самостійно призначати не можна – це має робити сімейний лікар. Про це в ефірі програми « Година Голованова » розповів відомий український лікар Євген Комаровський.

Він нагадав, що особливість «Омікрону» — в тому, що найчастіше він вражає верхні дихальні шляхи.

– Що треба робити вдома? Перше: вам однозначно не потрібен постільний режим, якщо є млявість, слабкість, якщо вам реально погано і хочеться полежати – звичайно, полежіть. Але ви повинні розуміти, що якщо ви можете встати і пройтися, можете сидіти, то треба рухатись, більш того – не лежати в одному становищі, – наголосив Комаровський.

Він додав, що дихальна мускулатура найкраще працює у вертикальному положенні, і це «принципово важливо».

– Їжа. Якщо вам не хочеться їсти, тобто не треба. Якщо хочеться, то бажано щось легке, бажано напіврідке, навіть вуглеводне, – сказав Комаровський, зазначивши, що пити потрібно обов’язково багато, незалежно від того, хочеться чи ні, бо це впливає на в’язкість крові та мокротиння.

Повітря має бути чистим. Тому провітрювати приміщення потрібно максимально.

— Температура – не вище 20 градусів. Ви не повинні мерзнути, але оптимально – 20 градусів, – рекомендував лікар.

Вологість, за словами Комаровського, має бути в межах 40-60%. Медик також сказав, що розрекламовані противірусні препарати та стимулятори імунітету є «фуфломіцинами» і що замість них краще застосовувати звичайні сольові розчини для промивання носа, а у разі підвищеної температури – парацетамол та ібупрофен.

Описаний алгоритм домашнього лікування застосовується не тільки до коронавірусу, але і до будь-якої іншої вірусної інфекції.

Джерело