Червона зона в Україні розширилася, локдаун діє вже у п’яти областях- Коронавірус

Червона зона в Україні розширилася, локдаун діє вже у п'яти областях- Коронавірус

Фото: REUTERS

З 11 лютого три області перейшли в «червону» зону адаптивного карантину. Таким чином, найвищий рівень епідемічної небезпеки діє тепер у п’яти регіонах – Закарпатському, Луганському, Хмельницькому, Івано-Франківському та Рівненському.

Що під забороною у цих областях:

робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень навинос; робота закладів освіти, у яких повністю вакциновано менше 100% працівників; робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо; робота закладів освіти, крім дитячих садків та початкових класів шкіл; робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів, проведення масових заходів; робота закладів культури.

Обмеження не діють у тих випадках, коли 100% працівників та відвідувачів зазначених установ або заходів будуть повністю вакциновані та мати «зелений» COVID-сертифікат, негативний результат тестів на коронавірус або сертифікат про одужання.

При цьому продовжують діяти обмеження, які забороняють:

роботу закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% здобувачів освіти та працівників; перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу; самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації.

Правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.

Крім зазначених, решта регіонів перебуває в «помаранчевій» зоні карантину. «Жовтою» залишилася лише Полтавщина.

Джерело