Штам коронавірусу «Кракен» вже охопив чотири регіони України — Коронавірус

Штам коронавірусу "Кракен" вже охопив чотири регіони України - Коронавірус

Новий варіант коронавірусу «Кракен» вже виявлено в Одеській, Сумській, Закарпатській та Тернопільській областях. Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

— Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумської, де був перший пацієнт, Закарпатської, Тернопільської та Одеської. Робота лабораторії триває постійно: нам удалося зробити вже майже тисячу секвенувань, — зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, така ситуація була очікуваною, оскільки кожна нова мутація коронавірусу витісняє попередню.

— Сам собою Omicron хоч і переноситься легше, проте здатний передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Щоб захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення, — каже начальник відділу епіднагляду ЦОЗ Оксана Кошалко.

Штам «Кракен» є злиттям двох різновидів раніше відомого штаму «Омікрон». Він відрізняється високою активністю зв’язування вірусу з клітинами людини, що робить його набагато заразнішим. Перший випадок захворювання на штам коронавірусу «Кракен» був виявлений у Сумській області в середині січня. Відомо, що захворілий не був вакцинований від вірусу.

Джерело