COVID-сертифікат у «Дії» відображатиметься півтора роки

Фото: Министерство цифровой трансформации Це стосується всіх видів документів щодо вакцинації.

Відображення сертифікату про вакцинацію у «Дії» продовжили, щоб біженці з України могли отримати наступну дозу вакцини або жити за пом’якшеними правилами карантину за кордоном.

Міністерство охорони здоров’я, Міністерство цифрової трансформації та Національна служба здоров’я України вирішили не видаляти з «Дії» цифровий сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу протягом 545 днів з дати щеплення (1,5 роки). Щоб дата продовжилася, потрібно надіслати відповідний запит до «Дії». Про це повідомили на урядовому порталі.

«Російське вторгнення змусило понад 3 мільйони жінок і дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз перебувають наші громадяни, діють карантинні обмеження. Щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців проти COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів у «Дії», — сказано у повідомленні.

Як пояснили на урядовому порталі, продовження відображення сертифікату в «Дії» дозволить українцям пред’явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію проти коронавірусу і отримати наступну необхідну дозу або пом’якшені карантинні обмеження.

Термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів:

  • «жовтому» COVID-сертифікаті, який підтверджує одну дозу щеплення проти коронавірусу;
  • «зеленому» COVID-сертифікаті, який підтверджує дві дози щеплення;
  • «бустерному» COVID-сертифікаті, який підтверджує три дози щеплення.

«Важливо знати, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично. Для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі «Дії». Так, як ви генерували свій нинішній сертифікат», — наголосили на урядовому порталі.

Зазначимо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-учасницями Довірчої мережі Європейського Союзу. Зокрема, це Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція. Повний перелік країн-учасниць можна знайти тут. 

За кордоном для пред’явлення сертифіката можна використовувати сам QR-код у застосунку «Дія», скріншот, PDF-документ, роздрукований з порталу «Дія».

Як писав KHARKIV Today,  Міністерство охорони здоров’я опублікувало правила вакцинації проти коронавірусу в Польщі, Румунії, Словаччині, Молдові, Угорщині та Чехії., а також в Італії, Іспанії, Австрії, Греції та Болгарії. Правила отримання щеплення у Литві, Латвії, Німеччині, Ізраїлі та Франції можна знайти тут.

Джерело