Жителів ще одного міста на Харківщині просять евакуюватися

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today Людей відвезуть автобусами до найближчого залізничного вокзалу.

Жителям Борової пропонують поїхати до Полтави, Хмельницького, Львова, Мукачевого та Ужгорода.

В умовах військового стану в Борівській селищній громаді прийняли рішення про евакуацію жителів для їхньої безпеки. Про це 4 квітня повідомив голова Борівської селищної ради Олександр Тертишний.

«У кого є можливість виїхати на власному транспорті, рекомендуємо виїхати. Селищною радою організуються евакуаційні автобуси до евакуаційних потягів у Краматорську (Донецька область). Насамперед мають бути евакуйовані жінки з дітьми, люди похилого віку, люди з інвалідністю», — пояснив він.

Для того, щоб взяти участь в евакуації до населених пунктів на захід України, потрібно:

 • Прийти до Борівської селищної ради з документом, що засвідчує особу, а також документами на дітей (свідоцтво про народження, паспорт та інше).
 • Записатися на чергу в евакуацію на 6 квітня (середа) або іншу дату, яка буде оголошена додатково. Ситуація може змінюватись щодня.
 • Тим, хто записався, повідомлять про місце збору та час відправлення з Борової до Краматорська, де можна безкоштовно відправитися евакуаційним потягом за декількома напрямками.
 • Раніше повідомляли: Маршрут евакуаційного потяга до Лозової продовжують

  На сьогоднішній день регулярно подаються чотири евакуаційні потяги:

  • До Ужгорода близько 10:00 (через Слов’янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ, Львів, Мукачево).
  • До Львова о 13:00 та 16:00 (через Слов’янськ, Лозову, Полтаву).
  • До Хмельницького з 15:00 до 16:00 (через Слов’янськ, Лозову, Харків, Полтаву, Київ, Вінницю).

  Час відправлення умовний. Маршрут слідування також може змінюватись у зв’язку з умовами воєнного часу.

  Голова Борівської селищної ради уточнив, пасажирам необхідно прибути на станцію за дві години до відправлення. Потяг може не тільки запізнитися, а й вирушити раніше.

  У Краматорську на вокзалі щодня працюють волонтери, які розсаджують пасажирів та надають допомогу маломобільним людям. Вони формують групи пасажирів та розсаджують по вагонах. Без участі волонтерів ви не можете потрапити у вагон», — повідомив він.

  За словами Тертишного, групи діляться за віковою ознакою. Насамперед розсаджують родини та групи з маленькими дітьми до п’яти років. За ними — з дітьми від 6 до 16 років. І лише потім сідають дорослі. Група формується за молодшою дитиною у родині. Родину ніхто не розділяє.

  Раніше повідомляли: Жителям Первомайського і Близнюків не потрібно евакуюватися

  Чоловіки призовного віку допускаються до посадки у потяг залежно від обстановки та кількості людей. Посадка чоловіків проводиться за залишковим принципом. Чоловіки повинні бути готові, що їх у будь-який момент можуть висадити, а на їхнє місце посадити матір із маленькою дитиною. За наявності документа про інвалідність та у супроводі неповнолітніх дітей чоловіків пропускають разом із першими групами», — пояснив голова Борівської селищної ради.

  Він додав, що дорога до кінцевого пункту призначення триває більше доби. Буває, що потяги йдуть понад 30 годин. Пасажири евакуаційних потягів мають бути готовими до того, що їхати доведеться сидячи у заповненому вагоні.

  «Беріть із собою тільки найнеобхідніші речі, воду, необхідні вам ліки та їжу на дорогу. Обов’язково візьміть документи та гроші. Ідеальний варіант — невеликий рюкзак на спині і одна дорожня сумка у руках. Імовірність того, що вам доведеться все це самостійно нести і піднімати на верхню полицю дуже висока», — розповів Олександр Тертишний.

  Він просить не брати в дорогу пакети — вони непрактичні, рвуться і можуть завдати зайвого клопоту. Не рекомендують їхати з безліччю маленьких сумок. Варто завантажувати сумку так, щоб була можливість самостійно везти її чи нести.

  Раніше повідомляли: Жителям ще одного міста у Харківській області рекомендують евакуюватися

  «Домашніх улюбленців можна брати із собою, але варто подумати, як тварина перенесе подорож. Котів перевозять у переносках. Для великих собак потрібен намордник», — уточнив голова Борівської селищної ради.

  Тертишний додав, що волонтери, які працюють на залізниці, роблять це безкоштовно. Вони нічого не винні і нічим не зобов’язані.

  «Вони допомагають в міру сил. Не намагайтеся підкупити волонтерів або працівників залізниці. Замість потяга ви можете опинитися у відділенні поліції», — повідомив він.

  Голова Борівської селищної ради просить не намагатися потрапити на посадку «манівцями», оскільки без групи, яку формують волонтери, ніхто не поїде.

  Тих, хто вирішив їхати, закликають не відкладати до останнього моменту. Також варто бути готовим до того, що взагалі не буде можливості виїхати у запланований день.

  Раніше повідомляли: Мер міста у Харківській області просить жителів евакуюватися

  «Потяги пускають максимально безпечним маршрутом залежно від того, що відбувається на фронті, тому волонтери не завжди знають маршрут проходження та станції для зупинок. Також хочемо звернути увагу на те, що безпечними можуть бути не лише західні регіони країни, а й центральні, такі як Полтава, Вінниця, Кропивницький», — розповів Олександр Тертишний.

  Він пояснив, що у містах, які приймають переселенців зі сходу України, є можливість безкоштовного поселення тимчасово переміщених осіб. На вокзалах цих міст також працюють волонтери, які допомагають із розселенням, харчуванням, наданням гуманітарної допомоги.

  Джерело