Наступ на Донбас: окупанти терміново відновлюють залізницю у Харківській області

Фото: соцсети. Ізюм повністю окупований.

Російські окупанти зосередили зусилля на наступ від Ізюму на Донбас.

У південно-східній частині Харківської області продовжується накопичення російських військ. Їх перекидають наземним шляхом з Бєлгородської та Курської областей, а також залізницею до Куп’янська. У напрямку Ізюма, Харкова та Сватового (Луганська область) російські військові терміново ремонтують ділянки залізниці. В Ізюмі представники «ДНР» як поліція перевіряють документи та проводять обшуки у місцевих жителів. Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.

«Основна увага приділяється відновленню ділянок залізниці з міста Куп’янськ до  Харкова, Ізюма і Сватового. Для цього залучено підрозділи залізничних військ 38-ї окремої залізничної бригади Західного військового округу з Ярославля, —  сказано у зведенні Генштабу. — У тимчасово зайнятому Ізюмі представники так званої «ДНР» виконують функції місцевої «поліції», здійснюють незаконну перевірку документів, обшуки осіб та приміщень місцевого населення».

П’ять батальйонних груп блокують Харків. Щоб не допустити просування української армії, ставлять мінно-вибухові загородження.

За словами голови Луганської військової адміністрації Сергія Гайдая, закінчується підготовка до битви у Луганській та Донецькій областях.

«У нас постійні спроби ворога прорвати лінію оборони у певних напрямках», — сказав Гайдай.

Нагадаємо, 1 квітня російська армія розпочала повністю контролювати Ізюм. Це сталося через кількісну перевагу російських окупантів та віроломства місцевих зрадників. 26 березня місцеві зрадники провели російських окупантів на південну частину міста, що призвело до повного блокування шляхів доставки гуманітарної допомоги до Ізюма і евакуації місцевих жителів. Жителі Ізюма залишалися без їжі, води, ліків, світла, тепла, мобільного зв’язку та інтернету.

Джерело