Олег Синєгубов повідомив, коли жителі Харківщини почнуть отримувати кошти за зруйноване житло

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today Чиновники мають внести інформацію про пошкоджене майно до єдиного Реєстру.

Більшість громад Харківської області почали вносити дані про знищене майно.

Це мають зробити абсолютно всі громади, аби жителі Харківщини змогли отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене через війну житло. Реєстр розпочала 31 громада Харківщини із 56.

«Щодо ефективності та швидкості наповнення цього Реєстру. Хочу звернути увагу голів районних військових адміністрацій щодо контролю виконання цього завдання. Ще раз наголошую на тому, що десь планується у травні місяці виділяти перший транш коштів щодо компенсації для людей. Ті області, міста, які ці завдання виконають, будуть пошкодження в Реєстрі, кошти отримають, і люди, власне кажучи, компенсацію. Ті, хто ні, — люди компенсацію не отримають. Тому потрібно працювати з органами місцевого самоврядування, щоб вони відчували свою відповідальність у цьому процесі», — сказав Олег Синєгубов. 

На нараді начальник Ізюмської районної військової адміністрації Степан Масельський повідомив, що в Ізюмському районі робота із внесення відомостей про пошкоджене або зруйноване внаслідок війни майно до Держреєстру активно триває. Наразі внесли інформацію щодо 556 таких об’єктів.

«У нас зруйнованих та пошкоджених — 17 000 об’єктів. Складено актів на сьогоднішній день — 4235, що становить 25%. Всі громади отримали доступ до роботи в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. На сьогодні 24 особи працюють. Станом на сьогоднішній день внесено 556 об’єктів. Ця робота розпочалася активно й працюємо кожного дня», — розповів Степан Масельський.

Закон щодо компенсації за пошкоджене та знищене через війну майно ухвалили в Україні 23 лютого 2023 року. Згідно з ним, повинен бути створений Держреєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Росії.

Нагадаємо, станом на 25 квітня через війну у Харківській області були пошкоджені або зруйновані понад 4000 багатоповерхових будинків й майже 8000 приватних домоволодінь.

Як писав KHARKIV Today, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ухвалило порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла. Отримати допомогу на поточний ремонт зможуть громадяни, житло яких було пошкоджено через війну, за допомогою електронної послуги «єВідновлення». Однак послугу ще будуть тестувати. Компенсацію складатимуть кошти з держбюджету, міжнародних донорів і репарації.

Джерело