Пів року без виплат: до пенсіонерів зі звільнених населених пунктів Харківщини їдуть гроші

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today "Укрпошта" не доставляла пенсії на окуповані території, зараз люди отримують виплати одразу за шість місяців.

Цього тижня мобільні відділення «Укрпошти» планують доїхати до звільнених селища Чкаловське (Чугуївський район) та міста Купʼянськ. 

Десяткам тисяч пенсіонерів довелося виживати на окупованих територіях без грошей протягом пів року. Після звільнення населених пунктів люди почали отримувати виплати за цей період. Про це KHARKIV Today повідомила перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва. 

«Виплати пенсій не призупиняли. Всі кошти направлялися на рахунки в банках, якщо були відкриті рахунки. А якщо пенсіонер отримував пенсії через поштове відділення, тоді кошти, звичайно, не виплачувалися, тому що пошта не мала змоги їх доставляти. Наразі, як тільки на деокупованій території є можливість надання виплати пенсій, пошта виплачує за весь час. На сьогодні пенсія не деокупованих територіях буде виплачуватися, починаючи з березня по серпень. За вересень, хто ще не отримав, ті вже будуть отримувати в наступному місяці. Всі ці кошти обліковуються, вони профінансовані, вони є, є в нас відомості про неотримання… Щоб люди не переживали: всі пенсійні виплати обліковуються, як тільки територія буде деокупована і пошта буде мати можливість їх виплатити, вони виплатять повністю, зразу за весь час», — пояснила вона.

Раніше повідомляли: Де на звільнених територіях Харківщини працюють банки

Баєва уточнила, що гроші вже отримали пенсіонери в селах Гракове, Волохів Яр (Чугуївський район), проводилися виплати в Ізюмі — в деякій частині міста, а також в Балаклії (укрупнений Ізюмський район) 

«На цьому тижні планується, за даними «Укрпошти», виплата пенсій в Чкаловському і на території Купʼянська. Якщо буде така можливість дістатися туди», — додала перший заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області. 

Також на звільнених територіях починають працювати сервісні центри Пенсійного фонду. Приймати документи на призначення, перерахунок пенсій, зміну способу виплати пенсій, видавати різні довідки тощо минулого тижня почали у Балаклії та Чкаловському, цього тижня — в Ізюмі, Барвінковому (укрупнений Ізюмський район) та Шевченковому (укрупнений Купʼянський район).  

«Люди до нас звертаються, запитують, коли буде виплата пенсій. Але, що стосується виплати, то у пенсійного фонду грошей немає. У нас тільки нарахування, призначення пенсії. Тоді виплатні документи передаються в установи, організації, які здійснюють виплати — банківські установи, пошта», — розповіла Галина Баєва.

Нагадаємо, на початку червня було відомо, що понад 40 000 пенсіонерів Харківської області жили без виплат в окупації.   

Джерело