В окупованій Боровій з’явилися шахраї-перевізники

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today Такі "таксисти" просять надіслати передоплату на банківську картку.

Перевірені перевізники вважають евакуацію з окупованої громади неможливою.

Борівська громада перебуває в окупації з 14 квітня. Там багато військових та техніки ворога. Найбільше їх зосереджується у Первомайському, Чернещині та Пісках-Радьковських. Ці населені пункти є найбільш небезпечними для мирних жителів, повідомили у Борівській селищній раді.

«Окупанти займають різні приміщення, у тому числі й приватні будинки місцевих жителів. За інформацією з деяких сіл, житлові кімнати вони часто перетворюють на туалети», — розповіли там.

Бойові дії у громаді не ведуться.

«У більшості населених пунктів відносно спокійно. Вранці 29 квітня був обстріл ворожих сил у Первомайському. За словами місцевих жителів, пошкоджено кілька будинків на околицях села, поранених та жертв серед мирного населення немає», — пояснили у Борівській селищній раді.

Раніше повідомляли: В Харківській області бійці ЗСУ знищили 30 одиниць ворожої техніки

 

Триває мародерство у будинках, з яких поїхали люди. У Первомайському розграбовано підприємство, будинок та магазин керівника «Слобода Group». Як і раніше, в громаді немає електроенергії, водопостачання, мобільного зв’язку, інтернету. Значно не вистачає готівки, продуктів харчування та ліків. У деяких населених пунктах немає газопостачання. Хліб завозять у дуже обмеженій кількості, тож багатьом жителям його не вистачає. Продуктові магазини працюють, але асортимент продуктів бідний, а ціни на них набагато вищі, ніж на неокупованих територіях.

«Останнім часом з’являються повідомлення від «перевізників», які пропонують послугу евакуації населення з окупованих територій. За свою послугу вони просять оплату наперед на банківську картку. Такі пропозиції мають усі ознаки шахрайства. Разом з тим реальні перевізники з Куп’янська вважають евакуацію з окупованої». Боровській громаді на території, підконтрольній українській владі, неможливо. Тому закликаємо борівчан бути обережними, критично оцінювати ситуацію і не переказувати гроші незнайомим людям, щоб не стати жертвами шахрайства», — повідомили місцеві чиновники.

Раніше повідомляли: Вирвалися з пекла. Жителі Руської Лозової два місяці були в окупації

 

На ворожих блокпостах російські військові проводять ретельний огляд речей та людей, які евакуюються.

«Чоловіків роздягають до пояса та перевіряють наявність слідів користування зброєю та татуюваннями. Жінок обшукують. Вивчають вміст телефонів, потім їх можуть відібрати» — застерегли у Борівській селищній раді.

Джерело