У Мінцифри обговорили запуск дозволу на виїзд дитини за кордон у «Дії»

У Міністерстві цифрової трансформації обговорили запуск дозволу на виїзд дитини за кордон у застосунку «Дія».

Як передає Укрінформ, про це віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у Телеграмі.

«Оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон — доволі незручна процедура. Вона точно з паперового та забюрократизованого минулого. Треба знайти всі паперові документи та свідоцтва, а головне — час та гроші на нотаріуса. А ще — носити завірену нотаріусом паперову заяву із собою. Її можна випадково втратити, і доведеться ще раз проходити всю процедуру спочатку», — зазначив Федоров.

Він зауважив, що більшість країн ЄС вже запровадили певну електронну форму для такого дозволу. Наприклад, у Франції її можна просто завантажити з вебсайту, а Італія, Німеччина й Литва взагалі не мають такої процедури.

«Сьогодні з командою обговорили запуск дозволу на виїзд дитини за кордон у «Дії». Щоб усе можна було оформити у своєму смартфоні в кілька кліків. Просто та зручно. І головне — безоплатно. Це особливо актуально під час війни. Коли багато українок із дітьми виїжджають за кордон. Парламент підтримав нашу спільну з Мін'юстом ініціативу в першому читанні. Активно готуємося до запуску та чекаємо на рішення депутатів під час другого читання», — заявив Федоров.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації у травні дозволило вносити зміни до прізвища, ім'я, по батькові та місцезнаходження ФОП онлайн через портал «Дія».

Источник