Симптоми та лікування.
На паразитів звикли звалювати різні симптоми, починаючи від сверблячки шкіри, закінчуючи скреготом зубів. Давайте разом визначимося, коли варто бити на сполох і що робити, якщо ваші підозри виявилися виправданими, інформує Ukr.Media.
Відмінність ентеробіозу від глистів
Ентеробіоз — це захворювання, викликане різновидом паразитів — гостриками. Гострики латинською Enterobius (ентеробіоз), являють собою білих черв'ячків довжиною від 2 до 10 міліметрів. Це найпоширеніший різновид глистів, але не єдиний. Серед паразитів ще зустрічаються аскариди чи різні види стрічкових хробаків. Звичайно, зараження такими видами глистів рідкісні, але вони все ж таки бувають.
Як заражаються глистами
Найчастіший спосіб зараження — оральний. Людина неусвідомлено ковтає яйця паразита, після чого вони починають рости та розвиватися в тілі. Наприклад, ентеробіозом заразитися дуже просто. Личинки гостриків протягом 21 дня живуть у навколишньому середовищі, наприклад, одязі чи ліжку. Дорослі краще за дітей дотримуються правил гігієни, тому і ентеробіоз частіше виявляються у малюків, які безконтрольно тягнуть все в рот. Але заражена дитина стає джерелом зараження інших членів сім'ї.
Яйця паразитів перетворюються на статевозрілих особин за кілька тижнів. Живуть гострики у кишечнику, харчуючись його вмістом. У період розмноження самки виповзають із анального отвору та відкладають яйця. Найчастіше цей процес відбувається вночі і викликає сильне свербіння. Діти розчісують місця, що турбують, і руками розносять яйця паразитів по поверхні. Без суворої гігієни процес зараження повторюється знову і знову.
Ознаки ентеробіозу
При ентеробіозі в нічний час доби дуже свербить анальний отвір, так само там може відчуватися поколювання. Через це може порушуватися сон та зростати дратівливість. При розчісуванні можливе пошкодження шкіри, а також зараження різними інфекціями. У дівчаток і жінок є додаткова небезпека: гострики можуть вибрати як місце існування піхву. Через паразитів в інтимних місцях починається свербіж і печіння. Часто ентеробіоз супроводжується кишковими розладами та неприємними відчуттями в ділянці пупка. Буває, що паразити не викликають жодного дискомфорту у животі.
Ентеробіоз не може викликати сильний біль у животі та присутність крові в калі. І скрегіт зубами жодного відношення до глистів не має.
Як підтвердити діагноз?
Глистів добре видно на шкіряних покривах біля промежини, через кілька годин після засинання дитини. Також паразитів можна побачити у стільці. Підтвердити діагноз можуть лише лікарі за допомогою спеціального аналізу.
Для процедури необхідно вибрати ранковий годинник, до відвідування ванни та туалету. У приватних лабораторіях видають спеціальні набори. Можна використовувати звичайний прозорий скотч. Фахівці перевіряють аналізи на наявність яєць. Для прийому в дитячий садок часто потрібен лише один аналіз. Але для точного дослідження лікарі просять робити аналізи протягом трьох днів.
Які результати дає аналізи калу
Аналіз калу дає лікарям детальніше уявлення про рівень зараженості дитини. Така процедура дає повнішу інформацію про наявність різних паразитів. У стільці залишаються частинки амеб, лямблій, а також частинки інших глистів.
Як позбутися паразитів
Насамперед необхідно сходити на прийом до лікаря, який випише ліки проти гельмінтів. Найчастіше лікування є дворазовим приймання таблеток з різницею в 10 днів. Лікарський препарат здатний вбити лише дорослі особи паразитів. Тому повторне приймання ліків розраховане на глистів, які виростуть за 10-15 днів.
Важливе правило лікування від гельмінтів: приймати ліки повинні одразу всі члени сім'ї. Це убезпечить від повторного зараження.
Запобіжні заходи при зараженні
Остаточно знищити паразитів допоможуть правила гігієни.
Добре промивайте свої руки та руки дітей після відвідування туалету та перед обідом. Щодня міняйте труси, рушник та постільну білизну, ретельно стирайте ці предмети на режимі з найвищою температурою.
При зміні постелі нічого не струшуйте, щоб яйця не розлетілися по квартирі.
Візьміть за звичку приймати душ вранці та ввечері. Дитина теж повинна митися за таким режимом. І ніяких ванн вода легко рознесе яйця по всій емальованій поверхні.
Як би шкода не було манікюру, зістрижіть нігті. Саме під ними накопичується бруд, який потім ненароком потрапить вам у рот.
Якщо виявили зараження, зробіть удома генеральне прибирання. Всі поверхні ретельно протріть, обробіть килими, меблі та іграшки.
Чи потрібно приймати антигельмінтні препарати щороку
Не варто цькувати свій організм даремно. Наявність у будинку тварини ще не показник стовідсоткової зараженості. А гостриками собаки та кішки взагалі не хворіють. Без явних ознак паразитів препарати приймати не потрібно. Якщо сильно турбуєтеся, краще частіше здавати аналізи. Вони вас заспокоять або точно підтвердять зараження глистами. Це все ж таки краще, ніж безконтрольне приймання лікарських препаратів.
Залиште відповідь