Основні правила зберігання домашнього та магазинного кисломолочного сиру

Рекомендації від експертів.

Кисломолочний сир — неймовірно поживний кисломолочний продукт, який обожнюють як дорослі, так і дітки. Адже він не тільки смачний, але ще і дуже корисний. Для максимально тривалого збереження цих його якостей варто знати, як правильно зберігати кисломолочний сир, інформує Ukr.Media.

Домашній продукт може простояти значно менше, ніж покупний. Так, магазинний сир рекомендується тримати в холодильнику не більше ніж 5 днів, а в морозильній камері не довше 20 діб. Домашній же слід вжити за 36 годин.

Як правильно зберігати кисломолочний сир: рекомендації від експертів

У холодильнику

Покупний і фермерський кисломолочний продукт слід помістити в емальовану або ж скляну ємність для зберігання. Також її необхідно щільно закрити кришкою або харчовою фольгою. Це запобіжить пересиханню кисломолочного продукту.

Вживати кисломолочний сир в чистому вигляді потрібно відразу ж після покупки. На третій день його краще використовувати для приготування сирників, запіканок і начинки для вареників.

Невелика хитрість

Оскільки у жирного сиру термін зберігання найменший, слід пам'ятати, як його можна продовжити. Для цього кладемо на дно ємності з продуктом кубик рафінованого цукру. Такий невеликий трюк незначно продовжить його термін зберігання і поліпшить смак.

У морозильній камері

Сир відмінно переносить заморозку. Тому не варто боятися залишати його на кілька днів при мінусовій температурі. Для цього беремо чистий контейнер і застилаємо дно тонкою натуральною тканиною. Віджимаємо сир від зайвої рідини і поміщаємо його в герметичну ємність. Щільно її закриваємо і відправляємо в морозильну камеру, де кисломолочний продукт зможе зберігатися протягом 20 діб.

Пам'ятайте, що кисломолочний сир не можна розморожувати при кімнатній температурі. Це слід робити в холодильнику. До того ж повторно заморожувати такий продукт не рекомендується.

Якщо ви почали відчувати не дуже приємний запах або побачили зміну консистенції і кольору сиру, значить, він зіпсувався. Це свідчить про те, що продукт не можна вживати. Викиньте його, побачивши слизьку консистенцію, або ж, почувши кислий запах. Не ризикуйте своїм здоров'ям.

Источник