Чому важливо не перетримати горох при замочуванні.
Горох — дуже корисний і поживний продукт, який, однак, не користується великою популярністю як, наприклад, рис або гречана крупа. Вся річ у тім, що його потрібно замочувати. Це всіх і бентежить: щоб приготувати цілісний, подрібнений або колотий горох, потрібно подбати про це заздалегідь, інформує Ukr.Media.
Давайте розберемося, скільки потрібно замочувати цілісний і колотий горох.
Цілісний горох зазвичай замочують на 8 годин. Не більше. Якщо перетримати горох у воді, то можна, як це не дивно, домогтися зворотного ефекту — після варіння він буде твердим, а не м'яким як планувалося.
Колотий же горох, який можна купити в магазині, замочувати потрібно на 3 години. І також потрібно уважно стежити за часом, перетримка небезпечна тим же ефектом, що і для цільного гороху.
До речі, ви знали, що можна і зовсім не замочувати горох перед готуванням надовго, а залити його водою безпосередньо перед готуванням? Для цього потрібно додати в воду чайну ложку звичайної харчової соди, і горох стане м'якше набагато швидше.
Однак, у цього методу є важливий недолік — при додаванні соди в горох, ми втрачаємо частину його корисних речовин і вітамінів. Тут вирішувати вам.
Інші особливості замочування гороху
- замочувати потрібно тільки в холодній воді;
- не забудьте перед замочуванням перебрати цілісний або колотий горох;
- перед варінням після замочування кілька разів промийте його;
- на 100 грамів гороху має бути 300 грамів води, тобто співвідношення 1 до 3;
- не варто додавати сіль в горох під час замочування, а також перед приготуванням; сіль додається в кінці готування страв з горохом;
- якщо ви збираєтеся приготувати горох в мультиварці, то час замочування можна скоротити до 2 годин у випадку з цільним, і до 1 години, якщо ви купили колотий горох.
Смачного!
Залиште відповідь