РФ висилає п’ятьох шведських дипломатів

РФ висилає п'ятьох шведських дипломатів

Фото: facebook.com/MIDRussia Росія оголосила персонами нон грата співробітників посольства Швеції

Москва також оголосила про відкликання згоди на діяльність шведського генконсульства в Санкт-Петербурзі з 1 вересня.

Москва оголосила про висилку п’ятьох шведських дипломатів у відповідь «на конфронтаційні дії Стокгольма». Про це 25 травня повідомили у Міністерстві закордонних справ Росії.

Зазначається, що у четвер посла Швеції в Москві Малену Мард викликали до МЗС та поінформували про оголошення персонами нон грата п’ятьох шведських дипломатів, включаючи трьох співробітників апарату аташе з питань оборони при посольстві в Москві.

У російському відомстві наголосили, що 25 квітня Стокгольм «здійснив відверто ворожий крок»,  оголосивши п’ятьох співробітників закордонних установ Росії у Швеції персонами нон грата.

Шведським дипломатам наказано залишити РФ у такі ж терміни, які були відведені шведською владою для від’їзду російських співробітників.

Крім того, з 1 вересня РФ відкликає згоду на діяльність шведського генконсульства в Санкт-Петербурзі і з цього дня припиняє роботу російського генконсульства в Гетеборзі.

Нагадаємо, 25 квітня Стокгольм ухвалив рішення про висилку п’ятьох російських дипломатів. Як заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем, їхня діяльність несумісна з Віденською конвенцією про дипломатичні відносини.

РФ оголосила персонами нон грата десятьох норвезьких дипломатів

Джерело