Де шукати волонтерів для евакуації мешканців деокупованої частини Харківщини

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today На тих, хто пережив окупацію, може чекати ще одне тяжке випробування — холодна зима.

На допомогу прийдуть і людям, з якими немає звʼязку.

Звільнені міста та села починають відновлюватись. Але поки що здебільшого це зруйновані житло і інфраструктура. Без електропостачання, опалення, води й газу. Не працюють зв’язок та інтернет. Значна частина територій замінована. В таких умовах зимувати вкрай ризиковано. Про те, як допомогти евакуюватися рідним, які залишилися на деокупованих територіях і як налагодити комунікацію, коли майже немає зв’язку, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

«Поки на звільнених територіях триває відновлення, ми робимо все, щоб допомогти їхнім мешканцям відновити зв’язок із рідними у вільній Україні й евакуюватися до більш безпечних регіонів, де ми на них чекаємо та завжди підтримаємо», — розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Бородай.

Раніше повідомляли: Жителям деокупованої Харківщини виплатять 500 мільйонів гривень допомоги

Що робити людям, які намагаються допомогти рідним виїхати зі щойно деокупованих територій:

  • Заповнити форму заявки для евакуації за посиланням, яку надалі опрацюють волонтери та встановлять із жителями деокупованих територій зворотний звʼязок. 
  • Повідомити про бажання евакуювати рідних у чат-боті «Допомагаємо виїхати» у Telegram. Після отримання заявки волонтерська спільнота знайде спосіб звʼязатися з ними та допоможе їм евакуюватися.
  • Встановити контакт із місцевою владою деокупованих територій, щоб вона теж долучалася до процесу та допомогла евакуюватися вашим рідним. 
  • Якщо втрачено звʼязок із рідними на деокупованих територіях Харківщини, звʼяжіться з координаційним центром за телефоном: (050) 368-61-38 або з представництвом Товариства Червоного Хреста України у Харківській області: (073) 240-24-02, (067) 383-24-02, (057) 720-05-26. З приводу організації евакуації Товариством Червоного Хреста з інших деокупованих територій телефонуйте за номером: 0-800-332-656.
  • Зверніться на цілодобову гарячу лінію з кризових питань Мінреінтеграції: 15-48 або ж у будь-який месенджер за номером телефону: (096) 058-84-10. 
  • Інфографіка: Міністерство реінтеграції

    Нагадаємо, станом на 16 вересня українська армія звільнила від російських окупантів 421 населений пункт у Харківській області.

    Джерело