Дружина впізнала чоловіка, тіло якого знайшли в Ізюмі з синьо-жовтим браслетом

Фото: соцмережі. Сергій Сова став на захист України 24 лютого. У нього лишилося двоє дітей.

В Ізюмі триває ексгумація тіл військових і цивільних. Роботи продовжуватимуться не менше двох тижнів. Не виключено, що стихійне кладовище в центрі міста не єдине, на якому були поховані вбиті та закатовані окупантами українці.

Мешканка Нікополя Оксана Водолазська упізнала свого чоловіка за браслетом і татуюваннями на тілі. ЇЇ чоловік, боєць 93-ї бригади «Холодний Яр» Сергій Сова зник без вісти у квітні. Востаннє він виходив на зв’язок 19 квітня з Ізюмського напрямку, де його підрозділ втримував позиці. Увесь час його шукали сім’я і побратими. 16 вересня, коли під час ексгумації фото руки героя виклав у мережу харківський журналіст Юрій Ларін, воно облетіло весь світ. Тоді сім’я впізнала Сергія Сову.

«Це рука мого чоловіка. Сови Сергія, воїна і захисника. Повідомляю офіційно», — написала у Фейсбуці Оксана Водолазська.

Увесь цей час сім’я сподівалася знайти Сергія Сову. Побратими робили запити до Міноборони, вишукували його ім’я в списках військовополонених.

Фото: Юрій Ларін.

«Пошуки продовжуються i надiя на краще теж.. Ти не йшов померти за Країну..Ти йшов боротися за наш Мир і Спокій..чекаємо тебе наш Герой і дочекаємося», — писала жінка.

Пізніше жінка розказала «Фактам» про те, що в останню розмову 19 квітня чоловік їй розказував, що окупанти поливають їхній підрозділ з танків, артилерії.

«На 19 квітня було шість «двохсотих» з роти. І чоловік казав, що є наказ стояти до кінця, то ж робитиме це. Але наскільки їх вистачить, невідомо. Після того зв’язок обірвався», — згадує Оксана Водолазська.

Після того, як чоловік зник, дружина написала заяву у військкомат та частину, рідні здали ДНК-зразок. Пізніше від військової частини прийшла відповідь, що на позиції на полі бою тіла Сергія Сови не виявлено. Його офіційно визнали безвісти зниклим.

Сергій Сова. Фото: соцмережі.

У Сергія Сови залишилося двоє дітей. Саме вони подарували йому ті браслети кьольорів українського прапору. Зараз старший син Сергія просить Володимира Зеленського допомогти якнайшвидше поховати батька з почестями. Сергію Сові було 36 років. Він був кінологом, напередодні війни готувався у «Десні», а 24 лютого став на захист України.

Нагадаємо,  15 вересня в центрі Ізюму знайшли стихійне кладовище. Тут більше 400 могил із хрестами. Це вбиті і закатовані за час окупації жителі міста, а також 17 військових, яких поховали у братській могилі.

За чотири дні з 48 могил правоохоронці ексгумували 52 людей, повідомив 19 вересня перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін. На тілах загиблих є ознаки катування. 

Джерело