Росія готує новий плацдарм для можливого наступу на Харків — ISW

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today. На фоні деяких втрат позицій біля Ізюму загарбники можуть готувати наступальні дії на південному сході області.

Армія РФ може зосередитися на формуванні нового «майданчика» для наступу на Харків. Це Балаклія та Велика Комишуваха, що знаходиться південніше. На північ від міста залишається також велике угрупування загарбників.

Про це йдеться у новому аналітичному звіті Інституту дослідження війни (ISW), опублікованому 1 серпня. Згідно з документом, російські війська протягом кількох місяців утримували позиції в районі Балаклії та Великої Комишувахи і можуть використовувати ці два райони як плацдарм для наступальної операції. Таким чином, вони можуть відновити штурм Харкова з південного сходу. Але вкрай малоймовірно, що російські сили захоплять Харківську область або Харків, враховуючи темпи просування Росії на Донбасі і проблеми з формуванням сил і тиловим забезпеченням, вважають в ISW.

Нагадаємо, раніше про можливий наступ на Харків і готовність ударного угрупування недалеко від кордону Харківщини у Бєлгородській області говорив військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець. За його словами, Росія накопичила і утримує достатню для наступу групу, але без оперативного успіху. Він упевнений, що одного ударного угрупування військ для того, щоб принаймні прорватися на околиці Харкова, замало.

Крім того, Машовець говорить, що на півдні Харківщини передові підрозділи Сил оборони України не тільки зупинили просування противника північно-західніше, північніше та північно-східніше Слов’янська, а й місцям примусили його до відходу.

Раніше було відомо, що у Бєлгороді напоготові стоїть 144-та гвардійська мотострілецька дивізія, яка є тактичним з’єднанням сухопутних військ російської армії, входить до складу 20-ої загальновійськової армії і підпорядковується командуванню західного військового округу ЗС РФ. Повний перелік усього угруповання для можливого штурму на напрямку Харкова тут.

Харківський міський голова Ігор Терехов 1 серпня також підствердив, що РФ не припиняє спроби прорвати оборону Харкова.

«Насправді спроби штурму міста не припинялися жодного дня. І сьогодні наші героїчні військові, бійці тероборони відстоюють місто, відстоюють кордони, трохи тіснять ворога. Те, що стосується можливості, військові готові, бійці тероборони готові, ми готові до того, що будуть іще спроби штурму Харкова. Але я впевнений абсолютно в одному, що російський агресор ніколи не візьме місто. Я впевнений у наших бійцях тероборони, я впевнений у наших бійцях ЗСУ, які героїчно воюють і я впевнений у тому, що місто ми відстоїмо», — сказав Трехов під час телемарафону.

Джерело