Китай поважає суверенітет та територіальну цілісність України – посол

Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України та підтримує обраний українським народом шлях розвитку.

Про це заявив посол КНР в Україні Фань Сяньжун на зустрічі із заступником міністра закордонних справ України Дмитром Сеніком, повідомили Укрінформу у посольстві Китайської Народної Республіки в Україні.

Посол зазначив, що важливим фундаментом розвитку відносин двох країн є взаємна політична підтримка та довіра.

«Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, а також підтримує шлях розвитку українського народу, обраний ним, виходячи з національних особливостей своєї держави. Китай і надалі суворо дотримуватиметься цієї принципової позиції», — сказав Фань Сяньжун.

Дипломат нагадав, що цього року Китай та Україна відзначили десятиліття відносин стратегічного партнерства, а на початку наступного року виповниться 30 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Україною.

У цьому контексті він зазначив, що китайсько-українські відносини розвиваються на високому рівні, співпраця між країнами активно просувається у всіх сферах, а товарооборот між Китаєм та Україною встановив новий історичний рекорд.

Посол КНР також зауважив, що уряди двох країн підписали першу в історії угоду про посилення співпраці у сфері інфраструктури, продемонструвавши готовність і надалі розширювати та поглиблювати співпрацю у цій дуже важливій галузі. Китай також став найбільшим для України постачальником протиепідемічних засобів та вакцини.

«Грунтуючись на великій увазі урядів обох держав та за рахунок стимулювання найбільшого у світі китайського ринку, китайсько-українська співпраця має величезний потенціал. Китайська сторона готова докладати зусиль разом із українською стороною для подальшої реалізації цього потенціалу», — запевнив Фань Сяньжун.

Як повідомляв Укрінформ, під час першої телефонної розмови Президента України Володимира Зеленського з Головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном, яка відбулася 13 липня, китайський лідер наголосив, що Китай поважає шлях незалежності, обраний українським народом, підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

Источник