Напередодні розмови з Путіним Байден готує «агресивні» санкції проти Росії — CNN

Американські посадовці готують широкий набір санкцій проти Росії, покликаних стримати президента РФ Володимира Путіна від вторгнення в Україну.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на власні джерела, передає Укрінформ.

Санкції передбачають нові заходи, спрямовані проти представників найближчого оточення Путіна, російських виробників енергії і навіть можливість відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, яку використовують банки по всьому світу.

Повідомляється, що остаточне рішення про нові санкції ще не ухвалено. Білий дім також проводить переговори з європейськими партнерами, багато з яких мають тісні економічні відносини з Росією, аби скоординувати дії.

У понеділок високопоставлений представник адміністрації заявив, що США готові вжити «вагомі економічні контрзаходи», покликані завдати «значної і серйозної шкоди російській економіці», якщо Путін зважиться на воєнну ескалацію в Україні.

«Ми вважаємо, що тут є можливість послати Росії чіткий сигнал: у разі рішення піти на воєнну ескалацію в неї будуть реальні, вагомі і тривалі втрати», — сказав посадовець напередодні запланованого на вівторок віртуального спілкування Байдена з Путіним.

Джерела повідомляють, що нові економічні санкції можуть бути спрямовані проти різних секторів економіки, зокрема виробників енергії та російських банків. Вони також можуть стосуватися суверенного боргу Росії.

Санкції, імовірно, будуть спрямовані й проти провідних російських олігархів — вони обмежуватимуть їхні можливості подорожувати та перекриватимуть доступ до американської банківської системи.

Офіційні особи також розглядають можливість відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, від якої Росія сильно залежить. Крім того, обговорюється можливість позбавлення російських виробників енергії доступу до ринку боргових зобов’язань.

«Ми зібрали досить агресивний пакет заходів», сказав посадовець, і попередили Росію, що якщо вона вторгнеться в Україну, то США і Європа разом запровадять найжорсткіші економічні санкції, які коли-небудь застосовувалися проти будь-якої країни, за винятком Ірану та Північної Кореї.

Источник