Вибух Starship: розслідування аварії контролюватиме управління авіації США

Федеральне управління авіації США (FAA) заявило, що контролюватиме розслідування причин аварії під час суботнього випробувального запуску ракетної системи Starship компанії SpaceX.

Про це FAA повідомило у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«FAA контролюватиме розслідування аварії під керівництвом SpaceX, щоб переконатися, що SpaceX дотримується свого затвердженого FAA плану розслідування аварії та інших нормативних вимог», — йдеться у дописі.

Федеральне управління авіації США також контролювало розслідування після першої випробувальної місії Starship, яка стартувала з бази Starbase у квітні. Тоді невдовзі після її запуску стався вибух на борту.

Як повідомляв Укрінформ, американська компанія SpaceX у суботу, 18 листопада, здійснила другий випробувальний запуск ракетної системи Starship, яка створювалася для місій на Місяць і Марс. Однак після того, як перша ступінь (Super Heavy) ракетної системи від’єдналася від другого ступеня — космічного корабля (Ship 25), стався вибух.

Через близько 10 хвилин після старту в компанії заявили про втрату зв’язку зі Ship 25 під час його польоту і припустили, що корабель вийшов із ладу.

Источник