Омікрон «розібрали» на молекули – що показав аналіз

Нещодавно виявлений штам коронавірусу Omicron вже готовий витіснити Delta, відтак дослідники UBC першими у світі провели структурний аналіз його шипового білка на молекулярному рівні. 

Як передає Укрінформ, дослідження викладене на ресурсі bioRxiv.

Омікрон особливий тим, що має 37 мутацій у шиповому білку. Це в 3 – 5 разів більше мутацій, ніж у будь-якого іншого відомого нам варіанту SARS-CoV-2.

Тож науковці вирішили дослідити цю частину Омікрону на молекулярному рівні.

Що показав аналіз:

  • Кілька мутацій (R493, S496 та R498) створюють нові сольові містки та водневі зв'язки між шиповим білком та рецептором клітини людини, відомим як ACE2. Це збільшує спорідненість зв'язування – наскільки сильно вірус прикріплюється до клітин людини.
  • В цілому, результати показують, що Омікрон краще зв'язується з клітинами людини, ніж початковий вірус SARS-CoV-2 з Уханю та навіть варіант Дельта.
  • При цьому експерименти підтверджують те, що S-білок Омікрону набагато краще, ніж інші варіанти, допомагає уникнути моноклональних антитіл, які зазвичай використовуються для лікування. А також краще уникає імунітету, утвореного внаслідок вакцинації чи інфікування вірусом.

Хороша новина полягає в тому, що знання молекулярної структури S-білка дозволить розробити ефективніші методи лікування Омікрону та споріднених до нього варіантів у майбутньому, цитує статтю 24 канал.

Розуміння того, як вірус прикріплюється до клітин людини та заражає їх допоможе віднайти методи лікування, які порушують цей процес та нейтралізують вірус.

Источник